Reading Time: 3 minutes

web site – https://ukrainatoday.com.ua/publichna-kadastrova-karta-ukraini-2023-derzhgeokadastr/.

«Якщо право власності на об’єкт нерухомості та на земельну ділянку, на якій цей об’єкт розташований, належать одній особі, то відчуження, у тому числі в процедурі виконавчого провадження, об’єкта нерухомості окремо від земельної ділянки або земельної ділянки окремо від об’єкта нерухомості суперечить закону. Реєстрація заяв про державну реєстрацію прав в електронній формі проводиться в порядку черговості їх надходження, у тому числі з урахуванням заяв, що подаються в паперовій формі. Заява в електронній формі подається за умови підписання її заявником з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри та за умови оплати послуг за державну реєстрацію прав у повному обсязі, а в разі, коли заява подається щодо земельної ділянки, – за умови наявності в Державному земельному кадастрі відомостей про таку земельну ділянку. У результаті інформаційної взаємодії Єдиного державного веб-порталу електронних послуг чи іншої інформаційної системи, за допомогою якої заявником подавалися документи для державної реєстрації прав, з Державним реєстром прав заява в електронній формі за допомогою програмних засобів ведення зазначеного Реєстру автоматично реєструється в базі даних заяв. До заяви, що подається в електронній формі, заявник додає електронні копії оригіналів документів, поданих заявником для відповідної реєстрації, виготовлених шляхом сканування з накладенням кваліфікованого електронного підпису заявника, або оригіналів таких електронних документів. Сплата адміністративного збору за державну реєстрацію прав здійснюється заявником через Інтернет з використанням платіжних систем.

Відповідно до статті 34 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» за державну реєстрацію права власності справляється адміністративний збір у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (250 грн станом на 2022 рік). Слід звернути увагу, що пунктом 10 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону від 07.07.2011 № 3613-VI «Про Державний земельний кадастр» встановлено, що документи, якими було посвідчено право власності на земельну ділянку, видані до набрання чинності цим законом (до 01.01.2013), є дійсними. Необхідно звернути увагу на те, що кадастровий номер зазначено на зворотному боці державного акта на землю (у разі отримання такого акта після 2004 року). Під час реєстрації ділянки реєстратор, серед іншого, присвоює кадастровий номер земельній ділянці, використовуючи програмне забезпечення Державного земельного кадастру. 791 Земельного кодексу України формування земельної ділянки як об’єкта цивільних прав передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру (з присвоєнням кадастрового номеру та внесення на відомостей про неї на публічну кадастрову карту). Стаття 120 Земельного кодексу України передбачає «автоматичність» переходу прав на земельну ділянку при переході прав на об’єкт нерухомого майна. “Нотаріус робить перевірку на обтяження земельної ділянки, чи є він дійсно орендар цієї земельної ділянки, договірна ціна, безготівковий розрахунок, вона не може бути меншою, ніж нормативно грошова оцінка і за домовленістю сторін відбувається угода переходу права”, – каже експерт громадської спілки Центру розвитку земельних правовідносин в Україні Дмитро Бабак.

Здавалося, простіше простого. Утім є невеличке «але»: вільних земельних ділянок по всій Україні не так вже й багато, і шукати їх мені доведеться самотужки», – розповідає вона. За словами юристів, кожна людина має право приватизувати не один, а п’ять земельних ділянок. Це дійсно не розіграш і не жарт, а вже майже 30-річне законне право всіх українців, яким користуються чомусь одиниці. Пунктом 3 розділу VII Закону України «Про Державний земельний кадастр» установлено, що у разі якщо на земельній ділянці, право власності (користування) на яку не зареєстровано, розташовано житловий будинок, право власності на який зареєстровано, кадастровий номер на таку земельну ділянку присвоюється за заявою власників такого будинку на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Для знаходження вільної ділянки для будівництва індивідуального гаражу, потрібно переглянути Генеральний план свого населеного пункту, який розробляється відповідно до ЗК України та Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” та скористатися Публічною кадастровою картою України, щоб знайти та викопіювати бажану земельну ділянку. Для цього потрібно переглянути документи на земельну ділянку, де обов’язково повинен бути кадастровий номер ділянки і план ділянки. Якщо продажу підлягає об’єкт нерухомості, право власності на який переходить лише разом із правом власності на земельну ділянку, то в інформаційному повідомленні про електронні торги повинен бути зазначений кадастровий номер такої земельної ділянки.

120 Земельного кодексу встановлено вимоги щодо обов’язковості зазначення в договорі, який передбачає набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, кадастрового номера земельної ділянки, право на яку переходить у зв’язку з набуттям права власності на ці об’єкти, крім об’єктів державної власності, що підлягають продажу шляхом приватизації. 377 Цивільного кодексу та ч.6 ст. Згідно ч. 2 ст. Згідно з частиною першою ст. Відповідно до ч.1 ст. Тож «Гроші» їдуть до Козина. На мапі Козина майже кожен метр землі у приватних руках. На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (ч. На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки, заявнику безоплатно видається витяг із Державного земельного кадастру. 132. Відомості (зміни до них) про затвердження документації із землеустрою та оцінки земель, що є підставою для внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельну ділянку, вносяться до Поземельної книги Державним кадастровим реєстратором відповідно до пункту 76 цього Порядку. Сільське господарство регіонів переживає проблему зміни клімату і, відповідно, потреби в іригації, а зрошувальні системи дуже сильно зношені.