Reading Time: 3 minutes

Як констатується, гарантії щодо виплати базової заробітної плати поширюватимуться на ті медичні заклади, які мають договори із НСЗУ за Програмою медичних гарантій, при цьому їх фонд оплати праці з нарахуваннями за поточний місяць не має перевищувати 85% грошового доходу, отриманого у поточному місяці, з урахуванням накопичених залишків. А от лідерами за рівнем оплати праці медичних сестер стала Полтавщина, Донеччина, Миколаївщина і місто Київ. Мешканцям треба проаналізувати ситуацію, чи є стільки людей, стільки буде медичних послуг, щоб заклади не працювали в пусту. А для цього треба забезпечити престиж, побутовий комфорт та перспективу, а все це, зрештою, визначається грошовим забезпеченням. Людина повинна мати впевненість, що зможе створити сім’ю та забезпечити їй гідне життя. А для того, щоб молода людина пов’язала свої найкращі роки з нашими Збройними Силами, людина повинна мати перспективу гідного життя, не розкішного, але принаймні гідного. Але без гідного грошового забезпечення у нас не буде боєздатної армії, а без неї, зрештою, не буде держави. Тоді загальний розмір місячного грошового забезпечення у середньому зріс на 30%. Наступне підвищення планується наступного року, у середньому на 60%. Але наш Комітет та Міноборони мають добре попрацювати, щоб закласти таке підвищення у Держбюджет-2022.

Підвищення пенсій в Україні 2020: кому перепаде найбільше Кабінет міністрів планує наступного року підвищити заробітні плати працівникам медичної сфери. Сподіваюсь, цю проблему теж буде вирішено найближчим часом, і наступного року ми побачимо зростання зарплат військових. Чи можна досягти «медичного» рівня зарплат за рахунок премій? Арахамія запевнив, що гроші на це в бюджеті на 2022 рік вже прописані, оскільки в уряді розуміють необхідність збільшення зарплат для медпрацівників. Наприклад, якщо на первинній ланці ми запровадили додатковий маркер оцінки роботи лікарів – кількість наданих ними електронних направлень – і заохочуємо їх до збільшення цього показника, то на вторинній ланці преміюємо за кількість прийнятих пацієнтів за такими направленнями, належну організацію лікувального процесу, високий рівень задоволеності пацієнтів (відсутність скарг), недопущення ускладнень. До бюджету на 2022 рік було закладено кошти для збільшення латки військовим. Заохочується дистанційна освіта військовослужбовців – виділяють персональний комп’ютер і 4500 доларів на рік на оплату навчання, причому профіль військовослужбовець обирає сам. Наприклад, фахові IT-спеціалісти отримують щомісячну надбавку в розмірі до 600 доларів. У США військовослужбовці діючої армії та резервісти отримують основну плату або базовий дохід, який залежить від звання та вислуги. Не можна сказати однозначно, скільки платять призовникам в армії України. Ну, напевно, нам до американської армії ще дуже далеко.

Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування та застосовуватиметься з 1 січня 2022 року, але не раніше набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги». Коли ви буде ставити діагнози, які входять до діагностично-споріднених груп пакету і прописані в Постанові №1440, система не показуватиме помилку, що цей стаціонарний випадок має тривалість менше одного дня. Зараз у нас розробляється нова система грошового забезпечення, де 70% будуть виплати за звання та вислугу, а решта – надбавки стимулюючого та компенсаційного характеру. Паралельно з підвищенням грошового забезпечення треба втілювати західні практики з кадрового менеджменту у Збройних Силах. Треба просто втілювати гарні західні практики. Звісно, окрім окладу існують надбавки за стаж та умови служби. Постанова № 1298 і Умови № 308/519 передбачають, що розмір таких надбавок становить до 50 % посадового окладу. Якщо працівник хворів, перебував у відпустці, то оплачується в порядку, встановленому законодавством, зокрема постановою № 1005, із розрахунку його нарахувань. Найнижча зарплата, судячи з нарахувань за три квартали 2022 року, у керівників психоневрологічних диспансерів, обласного центру медичної статистики, Луцького геріатричного пансіонату і медико-виробничого підприємства «Профілактична дезінфекція». Нагадаємо, що про плани підвищення з 2022 року, розповідали ще у лютому цього року.

Раніше ми повідомляли, що з 1 жовтня 2022 року пенсіонери у віці 70-75 років отримуватимуть збільшені пенсійні виплати. Повинні стартувати щомісячні доплати до пенсії в сумі до 400 гривень пенсіонерам у віці від 75 до 80 років (орієнтовно з липня). Після того, як у країні запровадили військовий стан, всі військовослужбовці (крім строковиків) отримали право отримувати щомісячні оклади з підвищеними ставками. Більше того, приватні медзаклади теж мають право претендувати на бюджетні кошти, якщо їх влаштовує сума, встановлена державою, і вони відповідають вимогам НСЗУ. Збройні Сили мають навчитися вигравати конкуренцію на ринку праці за якісні кадри. Суть у тому, щоб залучити в Збройні Сили якісні кадри та зробити так, щоб вони служили по 20 років і більше. Не буває так, що армія сильна, а служити непрестижно та фінансово невигідно. Американська армія. У них зарплата лікарів у 2023 році в Україні базується на тих же принципах, що й в Україні: строк служби, звання, професійні навички. Тільки так ми поступово перейдемо на професійну армію, бо, зрештою, професійна армія економічно вигідніша. Цього року вони на 42% збільшили кількість новобранців на професійну військову службу. Щоб отримати зарплату за службу у ЗСУ, потрібно насамперед прийти у військову частину за місцем прописки. Мігрантам там платять у переказі на гривні в районі 60-90 тисяч, тому багато наших співвітчизників і до війни прагнули саме у ФРН.